Sigma Torno Aqua Semi-Gloss
Sigma Torno Aqua Semi-Gloss is een watergedragen halfglans aflak op basis van acrylaatdispersie, ontwikkeld voor binnentoepassingen. De verf zorgt voor een duurzame afwerking met een zachte glans, biedt uitstekende krasvastheid en blijft lang mooi. Dankzij de snelle droging en reukarme eigenschappen is deze lak ideaal voor gebruik in woon- en werkomgevingen.
Belangrijkste kenmerken
- Watergedragen halfglans aflak op basis van acrylaatdispersie
- Slijt- en krasvast
- Langdurig glans- en kleurbehoud
- Reukarm en prettig te verwerken
- Sneldrogend en overschilderbaar na ca. 5 uur
Waar gebruik ik Sigma Torno Aqua Semi-Gloss voor?
Deze lak is geschikt voor het afwerken van houten binnenoppervlakken zoals deuren, kozijnen, plinten, meubels en MDF. De zachte glans zorgt voor een stijlvolle en verzorgde uitstraling, zonder te glanzen als een hoogglansverf. Voor optimale hechting wordt aangeraden eerst een geschikte primer te gebruiken, zoals Sigma Torno Aqua Primer.
Waarom kiezen voor deze lak?
Met deze halfglans aflak kies je voor een duurzame en onderhoudsvriendelijke afwerking van houtwerk binnen. De verf is bestand tegen dagelijkse belasting, blijft lang mooi en voelt prettig aan. Door de sneldrogende en reukarme eigenschappen werk je comfortabel en efficiënt, zonder overlast van verflucht.
Hoe breng ik deze lak aan?
Nieuw of kaal hout:
- Reinigen: Ontvet het oppervlak met een geschikte verfreiniger
- Schuren: Licht opschuren voor een goede hechting
- Gronden: Breng een laag Sigma Torno Aqua Primer aan
- Lak aanbrengen: Breng een eerste laag Torno Aqua Semi-Gloss aan
- Tussen schuren: Na droging licht opschuren
- Aflakken: Werk af met een tweede laag voor een egale, halfglanzende afwerking
Hout voorzien van verf:
- Reinigen en schuren: Verwijder vuil en matteer het oppervlak
- Lak aanbrengen: Breng 1–2 lagen Torno Aqua Semi-Gloss aan, afhankelijk van de dekking
Waarmee breng ik deze lak aan?
Voor strak detailwerk en randen gebruik je de Staalmeester Pro-Hybrid Kwast, die zorgt voor een egale afwerking zonder strepen. Voor grotere oppervlakken is de Anza Micmex Roller ideaal bij verwerking van watergedragen lakken.
Plus- en minpunten
Pluspunten
- Slijt- en krasvast voor intensief gebruik
- Reukarm en snel te verwerken
- Subtiele glans met duurzame bescherming
Minpunten
Extra tips
- Droogtijd: Stofdroog na ca. 1 uur, overschilderbaar na ca. 5 uur bij 23°C en 50% R.V.
- Rendement: Theoretisch 10–12 m² per liter, afhankelijk van de ondergrond
- Reiniging gereedschap: Maak rollers en kwasten schoon met water