Sigma Sigmafix Universal
Sigma Sigmafix Universal is een watergedragen fixeermiddel op basis van acrylaatdispersie. Het is speciaal ontwikkeld om poreuze of poederende ondergronden te verstevigen en de zuiging van de ondergrond te egaliseren. Hierdoor verbeter je de hechting van muurverf en voorkom je onregelmatige glans of kleurverschillen in de afwerking.
Belangrijkste kenmerken
- Watergedragen fixeermiddel op basis van acrylaatdispersie
- Verstevigt poederende en zuigende ondergronden
- Verbetert hechting van muurverf
- Gelijkmatiger eindresultaat
- Reukarm en eenvoudig te verwerken
Waar gebruik ik Sigma Sigmafix Universal voor?
Dit fixeermiddel is geschikt voor binnenmuren en plafonds van bijvoorbeeld stucwerk, pleisterwerk, beton of gipsplaten. Het is bijzonder effectief op poederige of sterk zuigende oppervlakken, waar direct verven zonder voorbehandeling tot ongelijkmatige dekking zou leiden.
Waarom kiezen voor dit fixeermiddel?
Door vooraf een laag watergedragen fixeermiddel aan te brengen, zorg je voor een betere hechting en een gelijkmatige opname van de verf. Dit voorkomt aanzetten, glansverschillen en onregelmatige droging. Bovendien is het product reukarm en snel overschilderbaar, wat prettig is bij binnentoepassingen.
Hoe breng ik dit product aan?
Nieuwe of onbehandelde ondergrond:
- Reinigen: Verwijder stof, poeder en losse deeltjes met een borstel of doek
- Aanbrengen: Breng Sigmafix Universal onverdund aan met een roller, kwast of blokwitter
- Drogen: Laat volledig drogen vóór het overschilderen (minimaal 6 uur bij 23°C)
- Afwerken: Breng vervolgens een geschikte muurverf aan, zoals Sigma Perfect Matt of Sigma WallPrim
Waarmee breng ik dit product aan?
Gebruik voor grote oppervlakken een blokwitter of een vachtroller met lange pool voor goede opname. Voor randen en hoeken is een brede kwast of radiatorkwast geschikt, zodat je ook moeilijk bereikbare plekken egaal fixeert.
Plus- en minpunten
Pluspunten
- Verstevigt en egaliseert zuigende ondergronden
- Verbetert hechting van muurverven
- Reukarm en makkelijk te verwerken
Minpunten
- Alleen geschikt voor binnengebruik
- Niet toepasbaar op niet-zuigende ondergronden
Extra tips
- Droogtijd: Overschilderbaar na ca. 6 uur bij 23°C en 50% R.V.
- Rendement: 8–10 m² per liter, afhankelijk van de zuiging van de ondergrond
- Reiniging gereedschap: Reinig direct na gebruik met water