Ga terug

Productomschrijving

Sikkens Alpha Recycle Mat

Sikkens Alpha Recycle Mat is een innovatieve, matte muurverf voor binnen, gemaakt met gerecyclede grondstoffen. Deze verf biedt uitstekende dekking en is ideaal voor zowel renovatie- als nieuwbouwprojecten. Bovendien is hij geurarm en eenvoudig aan te brengen, wat zorgt voor een strak en duurzaam resultaat.

Belangrijkste kenmerken

  • Matte muurverf voor binnengebruik
  • Gemaakt met gerecyclede grondstoffen, duurzaam en milieuvriendelijk
  • Uitstekende dekking en eenvoudige verwerking
  • Geurarm voor comfortabel schilderen
  • Ideaal voor muren en plafonds in renovatie en nieuwbouw

Waar gebruik ik de Sikkens Alpha Recycle Mat voor?

Deze verf is perfect voor muren en plafonds die een stijlvolle, matte afwerking nodig hebben. Geschikt voor woonkamers, slaapkamers, kantoren en andere binnenruimtes. De duurzame samenstelling maakt het bovendien een bewuste keuze voor milieubewuste schilders.

Hoe breng ik de verf aan?

Nieuw of kaal gemaakte muren/plafonds:

  1. Voorbereiden: Zorg ervoor dat het oppervlak stofvrij, droog en egaal is. Verwijder losse verfresten en vul gaten of scheuren op met muurvuller.
  2. Voorstrijken: Gebruik een geschikt voorstrijkmiddel, zoals Sikkens Alpha Primer, voor optimale hechting en een egaal zuigende ondergrond.
  3. Eerste laag: Breng een gelijkmatige laag Alpha Recycle Mat aan met een roller of kwast. Werk nat-in-nat voor een streeploos resultaat.
  4. Tweede laag: Laat de eerste laag volledig drogen en breng indien nodig een tweede laag aan voor een perfect egaal mat effect.

Bestaande muren/plafonds:

  1. Reinigen: Verwijder vuil, stof en vet met een ontvetter. Reinig oppervlakken met een licht vochtige doek als dat nodig is.
  2. Herstellen: Vul beschadigingen met een muurvuller en schuur de plekken glad na droging.
  3. Schilderen: Breng 1-2 lagen Alpha Recycle Mat aan met een roller of kwast, afhankelijk van de gewenste dekking. Laat de verf tussendoor drogen volgens de aanbevolen droogtijd.

Waarmee breng ik deze muurverf aan?

Voor een gelijkmatige afwerking gebruik je de Anza Micmex roller, ideaal voor gladde tot licht gestructureerde muren. Voor hoeken en randen kun je een hoogwaardige kwast gebruiken, zoals de Anza Precision kwast.

Plus- en minpunten

Pluspunten:

  • Duurzaam geproduceerd met gerecyclede grondstoffen
  • Uitstekende dekking en eenvoudig aan te brengen
  • Geurarm en geschikt voor binnenruimtes

Minpunten:

  • Niet geschikt voor buitengebruik

Extra tips

  • Droogtijd: Stofdroog na 1 uur, overschilderbaar na 4-5 uur bij 20°C.
  • Rendement: Theoretisch 9-11 m² per liter, afhankelijk van de ondergrond.
  • Reiniging gereedschap: Reinig rollers en kwasten na gebruik met water.

Technische informatie

Sikkens Alpha Pure Mat SF is gerecyclede binnenmuur- en plafondverf. Goed dekkend, mat en watergedragen

Belangrijkste eigenschappen

  • 35% gerecyclede binnenmuurverf
  • De basis voor duurzame projecten
  • De hoogste binnenluchtkwaliteit (IAQ A+)
  • Mat uiterlijk Schrobvast (klasse 2 volgens DIN EN 13300)

Rendement 9-11m2 per liter

Toepassing

Het behandelen van winddroog beton, schuurwerk, pleisterwerk, metselwerk, gips- en boardplaten, houtwolcementplaten, glasweefsel, behang e.d.

Verwerking

Verwerkingstemperatuur: minimaal 8°C.
Relatieve luchtvochtigheid: maximaal 70%.

Kwast, roller en airless spuitapparatuur.
Kwast: bij voorkeur Anza Aqua.
Roller: bij voorkeur Anza muurverfroller.

Airless spray:
Verdunning: geen.
Spuitdruk: 70-90 bar.
Aanbevolen spuittips: Graco: LP 517 RAC X LP TIP.
Wagner: HEA Protip 5-17.

Bovengenoemde instellingen zijn een indicatie. Om het beste resultaat te verkrijgen wordt er geadviseerd om de instellingen af te stemmen op de omstandigheden ter plaatse en te beoordelen d.m.v. een proefvlak. Door dit product te verspuiten wordt een goed esthetisch resultaat bereikt. In bepaalde situaties kan narollen met Anza muurverfroller een beter resultaat geven.

Technische eigenschappen

Dichtheid Wit: +/- 1.4 kg/dm3 .
Glansgraad Mat.
Vaste stofgehalte Wit: 52 gew.% = 32 vol.%.
Schrobvastheidsklasse Klasse 2 volgens DIN EN 13300.
Dekkracht Klasse 2 volgens DIN EN 13300
Vergelingsweerstand Niet vergelend.
Structuur Glad.

Productspecificaties

MerkSikkens
Binnen of buitenBinnen
GlansgraadMat
BasisWaterbasis
Dekkend of transparantDekkend
OndergrondSteen
Stuckwerk
Plaatmateriaal

Veelgestelde vragen

Wat betekenen gerecyclede grondstoffen in Sikkens Alpha Recycle Mat?

Sikkens Alpha Recycle Mat wordt gemaakt met gerecyclede grondstoffen die opnieuw worden ingezet in het productieproces van de verf. Hierdoor krijgen materialen een tweede leven en wordt er minder gebruikgemaakt van nieuwe grondstoffen. Voor jou als schilder of eindgebruiker verandert er niets aan de kwaliteit van het product.

Je profiteert nog steeds van een professionele muurverf met een goede dekking, prettige verwerking en een strak mat eindresultaat. Het verschil zit vooral in de duurzamere samenstelling, waardoor je een bewuste keuze maakt zonder in te leveren op prestaties.

Is Sikkens Alpha Recycle Mat een goede keuze voor duurzame renovatieprojecten?

Ja, deze muurverf is juist ontwikkeld voor projecten waarbij duurzaamheid een belangrijke rol speelt. Of het nu gaat om een woningrenovatie, kantoorruimte of schoolgebouw, Alpha Recycle Mat sluit goed aan bij projecten waarin bewuste materiaalkeuzes centraal staan.

Doordat de verf gebruikmaakt van gerecyclede grondstoffen, draag je bij aan een duurzamere aanpak zonder dat dit ten koste gaat van de uitstraling van het eindresultaat. Hierdoor wordt de verf steeds vaker gekozen voor renovaties waarbij zowel kwaliteit als milieu belangrijk zijn.

Levert een duurzame muurverf dezelfde dekking op als een traditionele muurverf?

Ja, bij Sikkens Alpha Recycle Mat hoef je niet bang te zijn dat duurzaamheid ten koste gaat van de prestaties. De verf is ontwikkeld om dezelfde professionele kwaliteit te leveren die je van een hoogwaardige muurverf mag verwachten.

Je krijgt een mooie matte afwerking, een goede dekking en een verf die prettig verwerkt. Het duurzame karakter zit vooral in de gebruikte grondstoffen, niet in een andere manier van schilderen of een lagere kwaliteit van het eindresultaat.

Waarom kiezen schilders voor Sikkens Alpha Recycle Mat?

Voor veel schilders telt uiteindelijk het resultaat op de muur. Sikkens Alpha Recycle Mat combineert een goede dekking met een egale matte uitstraling en een prettige verwerking. Daardoor kan er efficiënt worden gewerkt en ontstaat een strak eindresultaat.

Daarnaast biedt de verf een duurzamer alternatief voor traditionele muurverven. Dat maakt het product interessant voor zowel professionele schilders als opdrachtgevers die graag een milieubewustere keuze maken zonder concessies te doen aan kwaliteit.

Is Sikkens Alpha Recycle Mat geschikt voor kantoren, scholen en zorginstellingen?

Ja, deze muurverf wordt regelmatig toegepast in gebouwen waar dagelijks veel mensen aanwezig zijn. Dankzij de geurarme eigenschappen is de verf prettig te verwerken en blijft de overlast tijdens schilderwerkzaamheden beperkt.

Daarnaast past het duurzame karakter van de verf goed bij organisaties die actief bezig zijn met verduurzaming. Hierdoor is Alpha Recycle Mat een populaire keuze voor onder andere kantoren, scholen, zorginstellingen en andere publieke gebouwen.

Heeft een matte muurverf invloed op de uitstraling van een ruimte?

Zeker. Een matte muurverf zorgt voor een rustige en moderne uitstraling. Omdat mat licht minder weerkaatst dan glanzende verf, vallen kleine oneffenheden in de muur vaak minder op en ontstaat er een egaal geheel.

Daarnaast komen kleuren vaak iets zachter en natuurlijker over bij een matte afwerking. Daarom wordt Sikkens Alpha Recycle Mat veel gebruikt in woonkamers, slaapkamers, kantoren en andere ruimtes waar sfeer en uitstraling belangrijk zijn.

Kan Sikkens Alpha Recycle Mat bijdragen aan een duurzamer gebouw?

Ja, wanneer duurzaamheid een belangrijke rol speelt binnen een bouw- of renovatieproject kan de keuze voor materialen een verschil maken. Door te kiezen voor een muurverf die deels is opgebouwd uit gerecyclede grondstoffen, draag je bij aan een efficiënter gebruik van beschikbare materialen.

Hoewel verf slechts één onderdeel van een project is, kiezen steeds meer bedrijven, instellingen en particulieren bewust voor producten die passen binnen hun duurzaamheidsdoelstellingen. Alpha Recycle Mat sluit daar goed op aan.

Waarom kiezen voor Alpha Recycle Mat in plaats van een standaard matte muurverf?

Het grootste verschil zit in de combinatie van duurzaamheid en professionele prestaties. Veel matte muurverven zorgen voor een mooi eindresultaat, maar Alpha Recycle Mat voegt daar het gebruik van gerecyclede grondstoffen aan toe.

Daardoor kies je voor een verf die niet alleen zorgt voor een strakke matte afwerking, maar ook beter aansluit bij een duurzame manier van bouwen en renoveren. Je levert niets in op het gebied van dekking of verwerking, terwijl je wel een bewustere materiaalkeuze maakt.

Sikkens Alpha Recycle Mat

0
reviews

Op zoek naar een duurzame matte muurverf? Sikkens Alpha Recycle Mat biedt uitstekende dekking voor muren en plafonds en wordt geproduceerd met gerecyclede grondstoffen. Ideaal voor een strak resultaat bij zowel renovatie als nieuwbouw.

Uw keuze

Adviesprijs:198,99

139,29

€ bespaar tot 30%

Kenmerken

Voor 16.00 besteld, volgende dag in huis!
Gratis verzending vanaf € 75,-
De bekende topmerken
Online Sikkens specialist!
Veilig betalen via uw eigen bank met iDEAL
Uw bestelling volgen met Track & Trace

Reviews

Sikkens - Sikkens Alpha Recycle Mat
0 reviews
Nog geen reviews

Dit heb je ook nodig

Voeg ze gelijk toe aan uw bestelling

Direct contact

Direct contact

Vul uw contactgegevens in
Voor 16.00 besteld, volgende dag in huis!
Gratis verzending vanaf € 75,-
De bekende topmerken
Online Sikkens specialist!
Veilig betalen via uw eigen bank met iDEAL
Uw bestelling volgen met Track & Trace

Copyright © 2026 Verfcompleet.nl

Powered by Designpro.nl & Z-IM